27.02.2020
 

Головна сторінка
Проєкти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси:
Книжкові виставки
Наші видання
Державні закупівлі
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
Порядок супроводу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у бібліотеці Версия для печати Отправить на e-mail

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Порядок супроводу (надання допомоги) (далі - Порядок) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (далі - особи, що потребують допомоги) у Національній історичній бібліотеці України (далі - НІБУ, Бібліотека) розроблено на виконання вимог пункту 2 Указу Президента України від 02 грудня 2017 року № 401/2017 «Про внесення змін до пункту 3 Положення про національний заклад (установу) України».

1.2. Цей Порядок визначає дії співробітників НІБУ щодо забезпечення зручності та комфортності перебування в Бібліотеці осіб, що потребують допомоги, а також створення умов для якісного їх обслуговування працівниками Бібліотеки.

1.3. Даний Порядок оприлюднюється на офіційному веб-сайті НІБУ, а також розміщується на стенді «Правила користування бібліотекою».

 

2. ПОРЯДОК ПЕРЕСУВАННЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ І ОСІБ З
ІНВАЛІДНІСТЮ В ПРИМІЩЕННІ БІБЛІОТЕКИ

2.1. Сторож 1 класу НІБУ, що здійснює цілодобове чергування по Бібліотеці (в тому числі спостереження через зовнішні камери відеоспостереження), виявивши, що особа (особи), що потребують допомоги, намагається увійти до приміщення НІБУ або почувши звуковий сигнал, поданий кнопкою виклику, невідкладно слідує до такої особи дізнається про необхідність супроводу, у разі необхідності якої - терміново зв'язується із відповідальною особою.

2.2. У першочерговому порядку відповідальною особою організовується запис особи, що потребує допомоги до Бібліотеки або видається тимчасова перепустка, уточнюється, якої допомоги потребує маломобільний громадянин або особа з інвалідністю, мета відвідування НІБУ, необхідність супроводу. Якщо особа, яка потребує допомоги відмовляється від пропозиції допомоги відповідальної особи, забороняється нав’язувати свою допомогу, торкатись її допоміжних засобів пересування без дозволу.

2.2.1. Потрібно бути терплячим з людьми, які мають труднощі в спілкуванні; не виправляти їх; не закінчувати їх речення замість них. В спілкуванні з особами з обмеженим слухом чи тими, що зовсім не чують, в нагоді інколи можуть стати ручка з папером.

2.2.2. Необхідно використовувати чіткі, короткі речення. Якщо особа з інвалідністю не зрозуміла відповідальну особу, потрібно повторити щойно сказане або спробувати перефразувати речення. Деяким особам, що не чують або мають обмежений слух, можливо легше буде зрозуміти, якщо відповідальна особа також використовуватимете жестикуляцію руками, щоб пояснити напрям руху.

2.2.3. Якщо допомоги відповідальної особи потребує користувач візка, спочатку необхідно спитати людину, куди вона хоче дістатись, а потім проінформувати про необхідність довезти її. Забороняється нахилятись і спиратись на інвалідний візок чи на інший допоміжний засіб людини. При наявності можливості та, у разі згоди Особи, її залишають у візку, який розташовують в безпечному та зручному місці читального залу.

2.2.4. У разі, якщо до відповідальної особи звернулась людина з порушенням зору, в першу чергу необхідно представитись, назвати прізвище, ім’я та по батькові, свою посаду, представити інших присутніх осіб, розповісти такій особі, де вона знаходиться. Під час супроводу такої людини необхідно спитати, чи хоче вона бути попередженою про сходи, двері та інші перешкоди. Якщо так, то необхідно коментувати шлях і маршрут, яким здійснюється пересування. Наприклад. "За декілька кроків ми повернемо ліворуч" чи "Ми підходимо до сходів”. Коли буде досягнуто необхідного місця, потрібно повідомити людину, де вона знаходиться. Відповідальній особі необхідно завжди говорити такій людини про своє наближення чи віддалення.

2.3. Після закінчення часу перебування в приміщенні Бібліотеки осіб, які потребують допомоги, відповідальна особа супроводжує таких осіб до виходу з Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на території якого знаходиться Бібліотека.

2.4. При необхідності особи, які потребують допомоги можуть заздалегідь погодити з відповідальною особою за телефонами необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення Бібліотеки із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну пошту НІБУ відповідний запит.

2.5. Відповідальна особа Бібліотеки за погодженням з особами, які потребують допомоги, вправі надати інші види допомоги по супроводу, не передбачені цим Порядком.

 

3. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

3.1. Цей Порядок вступає в дію з дати видання наказу по НІБУ, яким його затверджено.

 

Затверджено наказом по НІБУ від «26» червня 2018р. № 14-а

 
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 12 (72) (грудень 2019 р.)
В. 11 (71) (листопад 2019 р.)
В. 10 (70) (жовтень 2019 р.)
В. 9 (69) (вересень 2019 р.)
В. 8 (68) (серпень 2019 р.)
В. 7 (67) (липень 2019 р.)
В. 6 (66) (червень 2019 р.)
В. 5 (65) (травень 2019 р.)
В. 4 (64) (квітень 2019 р.)
В. 3 (63) (березень 2019 р.)
В. 2 (62) (лютий 2019 р.)
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В. 6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)